Landbrug & Fødevarer afholder tirsdag den 10. november kl. 13 et virtuelt møde, der vil handle om situationen i minksektoren.
Situationen med minksektoren og Covid-19 udvikler sig hele tiden. Alle er dybt berørte af situationen og knokler lige nu for landets minkavlere. Landbrug & Fødevarer inviterer til virtuelt medlemsmøde i morgen tirsdag den 10. november kl. 13 om situationen med minksektoren og Covid-19.
Der er mulighed for at blive opdateret og stille spørgsmål.
Mødet bliver optaget, og link til optagelsen bliver efterfølgende sendt til alle tilmeldte og deltagende ved medlemsmødet.
Tilmelding skal ske via https://peternissen.typeform.com/to/UWpA2ToP
Starttidspunkt:
10-11-2020 kl. 13:00
Sluttidspunkt:
10-11-2020 kl. 14:00
Sted: Online
Pris for deltagelse: Gratis
Fotografering til arrangementer
SAGRO kan fotografere ved arrangementet til brug for SAGROs nyhedsdækning, herunder trykte medier, hjemmeside, sociale medier og til brug for presseudsendelse.
Gør fotografen opmærksom på, hvis du IKKE ønsker at blive fotograferet. Du kan til enhver tid anmode om at få billeder, hvor du medvirker, fjernet fra SAGROs arkiver.
Tilmelding til nyhedsbrev